Przemysł

Fertan w przemyśle

Fertan - butelka

FERTAN Rust Converter (konwerter rdzy) jest kwasem garbnikowym, produktem na bazie wody, który penetruje rdzę, wiąże ją chemicznie i pozostawia zabezpieczony powierzchniowo metal.

Ważne jest, że FERTAN nie pokrywa rdzy, jak inne produkty, lecz ją rozkłada. Powstały w efekcie czarny proszek może być łatwo zmyty, a utworzona pod spodem warstwa stanowi bardzo dobre zabezpieczenie dzięki nowemu wiązaniu z metalem. Zastępuje ona rdzę, tworząc zwartą powłokę – związek żelaza i taniny, który nie rozpuszcza się w wodzie i stanowi idealne podłoże pod kolejne warstwy kryjące.

FERTAN może być używany jako warstwa zabezpieczająca na powierzchniach o różnym stopniu skorodowania – od czystej blachy do obszarów silnie zaatakowanych rdzą. Ponieważ jest to produkt na bazie wody, przenika on przez zachodzące na siebie warstwy blach do spoin, profili zamkniętych, spawów oraz łączeń, nawet przez łuszczący się lakier, gdzie następnie zaczyna działać.

Może być stosowany zarówno na suchym jak i na wilgotnym metalu, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń przy każdej pogodzie – z wyjątkiem mrozu. Nie jest szkodliwy dla gumy, chromu, plastiku, szkła oraz niezniszczonego lakieru.

FERTAN staje się aktywny jedynie wtedy, gdy napotyka na metal lub rdzę. Można go usunąć ze wszystkich innych powierzchni zmywając wodą.

Nasi specjaliści doradzą Ci jak uporać się ze rdzą oraz jak jej zapobiegać. 
22 649 44 79 +48 696 747 990