Kolejność postępowania

1. Czyszczenie powierzchni

Czyszczenie jest podstawową elementem przygotowania powierzchni. Ostateczny efekt będzie tak dobry, jak dobre będzie to przygotowanie. Nie zapomnij, że przed zastosowaniem produktu FERTAN® powierzchnia metalowa, na którą chcesz nanieść ten preparat musi być idealnie czysta. FERTAN® jest kompozycją na bazie wody i nigdy nie będzie w pełni skuteczny w walce z rdzą w obecności brudu, oleju, smaru lub silikonu. Przede wszystkim gruntownie wyczyść powierzchnię, na którą będziesz nanosił preparat. Nie musi być ona wolna od rdzy, ale musi być maksymalnie czysta.

2. Stosowanie preparatu FERTAN

Stosowanie preparatu FERTAN jest naprawdę bardzo proste – zwłaszcza, jeśli powierzchnie, na których będzie on stosowany, zostały uprzednio oczyszczone. Jednak w miejscach takich jak profile zamknięte niezbędne będzie zastosowanie kompresora wraz z pistoletem natryskowym z głowicą obrotową 360º. FERTAN jest dostępny w opakowaniach o różnej pojemności – od małych 30ml buteleczek z pędzelkiem aż do 1000 litrowych pojemników przemysłowych. Puszki jednolitrowe posiadają standardowy łącznik, który pasuje do wszystkich ogólnodostępnych narzędzi natryskowych.

3. Zabezpieczenie końcowe

Nie można zapomnieć o zabezpieczeniu końcowym, pełniącym dodatkową rolę ochronną dla warstwy wiążącej, wytworzonej przez preparat FERTAN. Do tego celu oferujemy specjalne preparaty woskowe.

UWAGA: Po użyciu preparatu FERTAN® w profilach zamkniętych należy stosować wyłącznie nasz wosk do profili zamkniętych. Nigdy nie należy stosować żadnych produktów utwardzających (np. lakierów, podkładów itp.).

W przypadku zabezpieczenia podwozia weź pod uwagę warunki, w jakich będziesz używał pojazdu w przyszłości. Dla przykładu samochody używane tylko latem lub samochody konkursowe nie potrzebują na podwoziu aż trzech warstw ochronnych. W takich przypadkach prawdopodobnie najlepsza będzie atrakcyjna warstwa lakieru w kolorze karoserii, zabezpieczona dodatkowo przezroczystą warstwą utwardzonego wosku. Decyzja należy do Ciebie, ale nie zapominaj, że wosk jako ostateczna powłoka jest znacznie trwalszy niż bitum czy produkty na bazie smoły. Zadbaj również o prawidłową grubość zabezpieczenia.