Zastosowanie produktów FERTAN

Usuwanie rdzy z ram przedniej szyby i okien

W starszych pojazdach rdza powstaje pod ramami przedniej szyby i ramami okien. Pod wpływem wilgoci przedostającej się do tych elementów, w połączeniu z agresywnymi substancjami chemicznymi z atmosfery niszczona jest najpierw warstwa lakieru, a potem powłoki zabezpieczające pod spodem. Wtedy proces destrukcyjny jest już nieunikniony i będzie prowadził do dalszej korozji jeśli nie zostanie zatrzymany. Problem staje się widoczny gdy wilgoć, lub deszczówka pozostawiają brązowe plamy prowadzące od ram okien do karoserii. Niestety objawy te nie zawsze są widoczne w przypadku nowszych konstrukcji, gdzie wilgoć pozostaje w spoinach tam właśnie tworząc korozję. Jednak warstwy zabezpieczające znajdujące się w obrębie ram okien są już zniszczone i muszą być natychmiast wymienione, jeśli chcemy uniknąć dalszego rdzewienia.

Zabezpieczaj wymienione powierzchnie w następujący sposób: 1. Usuń szyby 2. Usuń wszystkie pozostałości po uszczelniaczu 3. Mechanicznie usuń powierzchniową rdzę tak głęboko, jak to tylko możliwe 4. Dokładnie oczyść powierzchnię z silikonów 5. Nanieś FERTAN małym pędzlem na zardzewiałe powierzchnie i pozwól mu działać 6. Po tym, jak FERTAN zaczął działać, spłukaj powierzchnię wodą, ale nie pozwól wyciekającemu preparatowi lub wodzie wyschnąć na karoserii (w celu uniknięcia plam na lakierze) 7. Po wyschnięciu nanieś na powierzchnię odpowiednie warstwy podkładu lub lakieru i z powrotem załóż szybę

Dzięki temu procesowi upewnisz się, że wcześniej powstała rdza została usunięta, a poprzez zastosowanie naszego preparatu oraz lakierowaniu metal jest zabezpieczony. W ten sposób ochrona będzie działać tak długo, jak użyte warstwy lub ostatnia warstwa lakieru pozostaną stabilne.