Zastosowanie produktów FERTAN

Rdza w układach wydechowych

Kosztowne systemy wydechowe często rdzewieją od wewnątrz do zewnątrz, na przykład gdy samochód pozostaje u dealera dłużej niż przewidywano lub, w przypadku samochodów klasycznych, gdy pozostają one w halach wystawowych. Nawet jeśli podczas zimy samochody pozostają w garażu, systemy wydechowe mogą korodować.

FERTAN jest wprowadzony do tłumika końcowego przez cienką sondę natryskową lub nawet przez odcinek zwykłej plastikowej rurki. Zalecamy użycie pistoletu ręcznego z 60 cm sondą.

Sondę natryskową (rurkę) należy wprowadzić pomiędzy przegrodami tak daleko, jak to tylko możliwe, a następnie stopniowo wtryskiwać FERTAN podczas jej wyciągania. Ponieważ FERTAN jest produktem na bazie wody, łączy się on ze skroplonym wewnątrz tłumika kondensatem tworząc roztwór zapobiegający korozji i przeciwdziałający rdzy przez długi czas. Ponieważ FERTAN jest niepalny, silnik może być uruchomiony w każdym momencie bez ryzyka uszkodzeń lub osłabienia działania produktu FERTAN. Efekt ochrony utrzymuje się długo, pod warunkiem, że temperatura w tłumiku końcowym nie przekroczy 400 °C.

FERTAN może być używany do zabezpieczenia innych części systemu wydechowego, jeśli tylko można je pokrywać bezinwazyjnie. Wiercenie jakichkolwiek otworów w tłumiku środkowym nie jest zalecane.

PAMIĘTAJ: FERTAN nie może być wprowadzany do katalizatora spalin.